הוספה / הסרה מרשימת תפוצה 
מאי 2011 גיליון מס' 12

לקהל לקוחותינו היקר יום עצמאות שמח!

אנו בפתחו של האביב , עת התחדשות ופריחה.

עם בוא האביב אנו מבקשים לאחל לכם ולחיות המחמד שלכם בריאות ואושר וחג שמח .
יום עצמאות שמח
ד'ר זרצקי את ד'ר עמיאל

מקרה השבוע
 
"לואי" צ'ארלס קביאליר אוהב "קוקיות" ... בכל פעם שבעליו מסירה מראשה את הקוקיה  אשר  על ראשה מתנפל לואי בתיאבון רב על הקוקייה ובולע אותה.
פעמים רבות הצילה בעליו את לואי מבליעת גוף זר ורכישת קוקיות חדשות .. אך לא לעולם חוסן.. ובערבו של יום מצאה הקוקיה את מקומה בכרסו. .. ההרגשה הייתה לא נעימה כלל .. חולשה, חוסר תיאבון .. הקאות.. לא נעים גם לא טעים.
בצילום עם חומר ניגודי נמצאה עדות ברורה לפגם מילוי באזור מיקומה של הקוקייה
הוחלט על ביצוע אנדוסקופיה לפיו מוחדר סיב אופטי לקיבה ובאמצעותו להחדיר מלקחיים על מנת ללכוד את הקוקייה ולחלצה מקיבתו של לואי המסכן.
בתום שעה וחצי של נסיונות חוזרים ונישנים חולצה הקוקייה ולכלב שלום!
חדשות המרפאה
 
 
לצוות המרפאה הצטרפה  ד"ר קרן רגאל. קרן בוגרת אוניברסיטת ירושלים .
לתפקיד אסיסטנטית הצטרפה שלי ארסקנט.
אנו מאחלים להן הצלחה רבה.
מוצרים חדשים במרפאה:
"טבעי לחיות" : תוספי תזונה טבעית לחיות מחמד ניתן להשיג מעתה בכל המרפאות
המוצרים הטבעיים נותנים מענה לבעיות התנהגות( לדוגמא אכילת צואה עצמית) ,
חרדות , זקנה, מחלה ועוד.
 Advocat:
חומר חדיש של חברת Bayer הפעיל נגד פרעושים,תולעים ואקריות.
:Capstar
 כדורחדשני מארה"ב לחיסול נקודתי של נגיעות קשה בפרעושים ניתן להשיג במרפאה.
ניתן לבצע אבחון גזעי הכלבים המרכיבים את כלבכם המעורב עפ"י ד.נ.א
 

חדשות בארץ ובעולם
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כך תשמרו על הכלב והחתול ביום העצמאות
יום העצמאות מתקרב ועימם גם מטחי הזיקוקים החזקים שעלולים להבהיל חיות מחמד רבות ברחבי הארץ. מה חשוב לדעת לפני תחילת מופעי הזיקוקים ואיך לסייע לחיית המחמד לעבור את החג בשלום? עצות לבעלי החיות
מאת:ארז ארליכמן
מטחי זיקוקי הדי-נור שימלאו את השמיים באזורים נרחבים בערב יום העצמאות בשני הקרוב, יאדו את כספי משלמי המיסים במפגן רועש וצבעוני, אך על הדרך, גם עלולים להבהיל את ההולכים על ארבע - הכלבים והחתולים. יש חיות שיפגינו אדישות כלפי הרעש החזק, ואחרות עלולות להגיב באופן חרדתי.
החושים החדים של הכלבים והחתולים מאפשרים להם לשמוע צלילים גבוהים, הרבה יותר מבעליהם האנושיים, והם מסוגלים להבחין בצלילים גם ממרחקים גדולים ובעוצמה חזקה. סביר להניח שהקשר היומיומי עם חיית המחמד שלכם, כבר גילה לכם כיצד היא מגיבה עם קולות חזקים ופתאומיים, החל מטריקת דלת חזקה, רעמים, צעקות או צפירת מכונית חזקה. אך גם אם הדבר נחשב עדיין לתעלומה מבחינתכם, מומלץ לנקוט בצעדי זהירות ליתר ביטחון.
קולות הזיקוקים החדשים עלולים להבהיל את חיות המחמד ולגרום להם לעקה. כל חיה והאופי שלה, ועימו גם יכולת ההתמודדות והתגובה הייחודי לה. ישנו חתול שעלול להימלט למקום מסתור בעוד שחתול באותו הבית ימשיך בשגרת חייו. ישנם כלבים שעלולים לרוץ אחוזי פחד ברחבי הבית ולנסות למצוא מקום מוגן מתחת לשולחן, אחרים עשויים להגיב בהרס כלפי חפצים וביגוד.
החשש הגדול הוא לבטיחות החיה. הבהלה עלולה לגרום לה לברוח מבעליה בבית וברחוב התגובה שלה עלולה להיות אגרסיבית יותר, גם אם היא מוחזקת ברצועה - ומכאן קצרה הדרך להגעה של הכלב או החתול לסביבה לא מוכרת, ללא מזון ומים, ובמקרה חמור יותר - להיפגע ממכונית.
 

הנה זה בא: רגע לפני הרעש הגדול

כדי להיערך מבעוד מועד למופעי הזיקוקים, אפשר לברר במוקד העירוני, באתר הרשות המקומית ובאמצעי התקשורת לגבי שעת המופע. עיריות ומועצות בעלות מודעות לקיומם של בעלי החיים בשטח המועצה, אף מגלות בשנים האחרונות נכונות להודיע מיוזמתן על מופעי הזיקוקים ומעניקות טיפים להגברת הבטיחות.

בין החתול שלכם מבלה את זמנו במגורים בבית ובטיולים בחוץ, או שמא הכלב שלכם מטייל בגינה או קשור בשרשרת, מומלץ להכניסם לבית כצעד ראשון להבטחת שלומם. כלבים הקשורים לעמודים או סורגים חשופים יותר לפציעה עצמית ולחנק, באם הזיקוקים יבהילו אותם והם ינסו לברוח.

נביחת הרגעה

ביקור זריז אצל הווטרינר המטפל יסייע להתאים לכלב או לחתול כדור הרגעה מתאים, לפי שיקול הרופא. כדי שלא להעניק לחיה תרופות הרגעה המיועדות להולכים על שתיים עקב חשש לפגיעה בבריאות החיה ואף למקרים של מוות. את הכדור יש לתת לחיה לפחות כשעה לפני תחילת הזיקוקים.

באם אתם שייכים לאסכולה האלטרנטיבית ומעדיפים לתת לכלב או לחתול תרופות הומופאתיות, חשוב לוודא כי היא מבוססת על שמנים אתריים ופרחי באך, בעלי רכיבים איכותיים.

לכלב לא מגיע ליהנות מזיקוקים? אם אתם שוקלים לקחת איתכם את הכלב לבילוי יחד עם כל עם ישראל ברחובות, כדאי שתשקלו זאת בכובד ראש בין אם בזמן המופעים או אחריהם. את הטיול היומי מומלץ להקדים לפני שההמונים ימלאו את החלל בפטישי פלסטיקים ותרסיסי קצף. זיכרו כי החוק כיום מחייב את בעלי הכלבים לחסנם נגד כלבת ולהתקין להם שבב איתור.

מומלץ להוסיף לקולר דיסקית קטנה בה ניתן לחרוט את פרטי הבעלים או אפילו לכתוב בכתב בולט על הקולר את מספר הטלפון שלכם. הפעולות הללו יסייעו לכם במידה שהכלב אבד. למרות שהחוק אינו מחייב התקנת שבב לחתולים, ניתן לבצע זאת בעלות לא גבוהה אצל הווטרינר.

אם אתם יוצאים לבלות ומותירים את חיית המחמד בבית וחוששים כי היא עלולה להגיב באופן חרדתי. נסו למצוא לה בית זמני לערב אחד אצל חברים או בני משפחה חובבי כלבים. אם אין באפשרותכם לעשות זאת, זכרו לתת לה את הכדור כשעה לפני תחילת מופע הזקיקוים, להותיר מכשיר טלוויזיה או מוזיקה ממחשב שימלאו את חלל הביתה ברעשי רקע שידמו נוכחות אנושית בבית.

מומלץ להשאיר מקום מחסה בולט ונגיש בבית לכלב או לחתול. אם חיית המחמד שלכם מגיבה בפאניקה לפני המופע, לא מומלץ לרדוף אחריה כדי לנסות להרגיעה או להכניסה בכוח למקום המוגן שהוכן עבורה, מאחר שהדבר עלול רק להחריף את התקף החרדה. משחק עם הכלב, מתן חטיף טעים ולעיתים גם ליטוף, יכולים לסייע לעבור את הרעש בשלום.

ברגע שתפגינו התנהגות רגילה ולא תעניקו משמעות חריגה לרעשים, הכלב עשוי לצלוח את הרעש ללא תגובת נגד חרדתית. כדי למנוע מחתולים להימלט דרך חלונות או פתחים מחוץ לבית, כדאי לסגור חלונות או להתקין רשתות המאפשרות לנמר הקטן לצפות על המתרחש בחוץ, מבלי להסתכן בנפילה.

יוצאים לטייל למחרת?

אם אתם מתכננים לטייל בחיק הטבע יחד עם הכלב ביום העצמאות, אחד הדברים החשובים הוא להגן על הכלב מפני ביקור קרוב מדי עם המנגל או המדורה הלוהטת. כוויות עלולות להיות כואבות ומסוכנת במיוחד. הקפידו לקשור את הכלבים הרחק מסכנה חמה.

מומלץ להצטייד מראש ולקחת עימכם את המזון הרגיל של הכלב, עדיף מזון יבש ולא להתפתות ולהעניק לו שאריות מזון בשרי מתובלות או עצמות שעלולות לגרום לו למיחושי בטן, שילשול ואף לפגיעה חמורה במערכת העיכול. כלי מים ביום חם וקר תמיד יתקבל בברכה על ידי הכלב.

אתם לא היחידים שתצאו לבלות בחיק הטבע וסביר להניח שגם בעלי כלבים אחרים יצאו לנפוש יחד עם חיית המחמד שלהם. מפגשים בין כלבים רבים לעיתים לא מסתיימים בטוב ומומלץ להשתמש ברצועה או ריתמה ולשמור על הכלב קרוב אליכם. האשפה הרבה והחשיפה למזון בשטח, לא תגרום לכלב לבריאות רבה. שימוש במחסום יפחית את הסיכויים לזלול מזון ואשפה לא רצויה.

כדי למנוע אכזבה וכעסים מיותרים, זכרו כי בשמורות טבע מוכרזות, הכניסה עם כלב אסורה על פי החוק ובמקרים מסויים גם אינה בריאה לכלב, שאינו רגיל לטיולים ארוכים בתנאי שטח אחרים. כדאי להקפיד לטייל עם הכלב בעזרת רצועה או ריתמה כדי למנוע ממנו להיפצע מבורות או לרחרח באזורים סבוכים בהם מסתתרות חיות בר.

 
 
 
 
 
 
 

הפניות
 
 
 
 
מרפאתנו מתבססת על הפניות מלקוחותינו הנאמנים.
 
 
 
הפניותכם מתקבלות על ידנו בהערכה רבה ומטופלות ברצינות המתבקשת.
04-8703773  מרכז רפואי וטרינרי דרך עכו 20 קריית ביאליק       www.vetmed.co.il     
 
 ד'ר זרצקי את עמיאל מרפאות וטרינריות בע'מ   www.vetmed.co.il                               

צור קשרלייבסיטי - בניית אתרים