גיליון מס' 10 -דצמבר 2009

מקרה החודש - שתל סיליקוני לטיפול בכשל בכליות בחתולים

"בבלי", חתולה מגזע מעורב, סבלה מכשל כליות כרוני.

מצב קליני זה דרש מהבעלים ומהחתולה לבצע מעין דיאליזה באמצעות החדרת נוזלים בכמות גדולה, דבר שאיפשר להוריד משמעותית את רמת הרעלנים בדמה.

טיפול זה נעשה במשולב עם מתן הזנה מתאימה במזון רפואי, המכיל חלבון באיכות מעולה ובכמות קטנה, כך שתוצרי הפירוק של החלבון יהיו קטנים, ככל הניתן.

החדרת הנוזלים דרשה מן הבעלים להגיע למרפאה פעמיים בשבוע, ומתן הנוזלים ניתן על ידי החדרת מחט מתחת לעור.

בעלי החתולה, שגילו מסירות אין קץ למצבה ההולך ומדרדר, נענו לאתגר, ונתנו את הסכמתם להחדרת GIFT TUBE ,  קטטר סיליקון גמיש המוחדר בצורה כירורגית ובתנאים סטריליים מתחת לפני העור. הקטטר נשאר מקובע במקום עד חצי שנה.

החדרתו אפשרה לבעלים להעניק ל"בבלי" את הטיפול הטוב ביותר למצבה, וזאת על ידי מתן נוזלים בכמות מספקת מידי יום בסביבת חייה הטבעיים ללא צורך לשנע אותה מידי יום למרפאה .

במהלך הטיפול ניכר שיפור רב במצבה, ובעיקר באיכות חייה

חדשות המרפאה וחדשות בעולם 

חדשות המרפאה:  * חדש! בכל חיסון שנתי יינתן טיפול מונע לתולעת הפארק ללא תשלום!  * שימו לב למבצע הקרוב: במהלך חודש ינואר- פברואר תינתן הנחה בת 20% על  כל ניקויי השיניים!

   זה הזמן לחלל פה נקי!

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק: הצטרפו אלינו ותוכלו לקבל דיווחים ועדכונים על הנעשה במרפאה, מקרים חדשים, מאמרים, לשאול שאלות, לשלוח תמונות וסרטונים וגם סתם להגיד שלום.

 חדשות בעולם: 

ב 4 לנובמבר 2009 אובחן ותועד לראשונה הווירוס  H1N1 , שאנו מכירים כשפעת החזירים, בחתול בן 13.  החתול שנדבק מבעליו שחלו קודם לכן במחלה, אובחן בבית ספר לרפואה וטרינרית של אוניברסיטתIOWA  בארצות הברית. בעקבות האירוע ולבקשת משרד הבריאות, החליטוהשירותים הוטרינרים שבמידת הצורך, יבדקו גם חיות, כולל חיות המחמד שלנו.

בנימה זו, אנו מזכירים את החשיבות והצורך בחיסון חיות המחמד שברשותינו.

שווה צפייה

פינה חדשה ומיוחדת באתר ובניוזלטר ובה קישורים וסרטונים ששווים צפייה. יש לכם סרטונים שאתם רוצים לשתף אותנו בהם? אתרים מעניינים? העלו אותם לעמוד הפייסבוק שלנו. והחודש: סיימון החתול מי מאיתנו בעלי החתולים לא מכיר את קטע הזה, ברגע השיא של צפייה בטלויזיה או עבודה על המחשב, החתול בא לבקש פינוק

17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול