גליון מס' 13-אפריל 2012

מקרה השבוע –הרעלת מריחואנהר' עמיאל שלמה –דר' זרצקי את דר' עמיאל בעמ'. "צ'ייני" כלב פאג זריז ושובב במיוחד הגיע למרפאתנו  כשהוא משלשל , מקיא, בשוק נפחי , קצב לב מהיר , מופע פתאומי.  מה שמאוד הדאיג הינה העובדה כי האירוע  התרחש באופן פתאומי , ללא  כל סימנים מקדימים , הכלב קיבל טיפול תומך אגריסיבי, ובמקביל בוצע צילום רנטגן דיגיטאלי למטרת אבחון מקור הבעיה והסיבה להקאה. מס' דקות בתום הטיפול הראשוני התאושש הכלב לחלוטין , ובצל עמדה"עננה" של הפרעת קצב לב שמקורה לא יידוע. בשלב מאוחר יותר התבררה התמונה כולה, סיגריה שלמה של מריחואנה רפואית " נעלמה" .. ויד המקרה שצ'ייני החליט לנסות .. הרעלת מריחואנה..


לא לתת לחיות מצות! המצות קשות לעיכול וערכן התזונתי דל מאוד.האכלת החיות במצות – למרות הרצון שגם חיות המחמד שלנו יאכלו מזון כשר לפסח, לא מומלץ להאכיל אותם במצות. המצות קשות לעיכול וערכן התזונתי דל מאוד. כלב או חתול לא יוכלו לספוג מהמצות את החלבונים, האנרגיה, השומנים והמינרלים להם הוא זקוק. בנוסף, אכילת המצות גורמת פעמים רבות להפרעות במערכת העיכול של החיות ונזקים בלתי הפיכים. לכן, מומלץ להצטייד מראש במזון מיוחד לכלבים וחתולים המיוצר באופן מיוחד ככשר לפסח.ליל הסדר – שיתוף החיות בארוחות המשפחה או אכילת שאריות מזון – יש להימנע משיתוף כלבכם במזון המוגש בארוחות שלכם או ממתן שאריות מזון ביתיות, כיוון שמערכת העיכול של הכלב והחתול שונה מזו של בני האדם, והמטעמים שלכם עלולים לגרום להם בעיות בריאות קשות. משפחות רבות יוצאות לטיולים בחופשת הפסח. אם אתם משאירים את כלבכם בפנסיון, כדאי לבקר בפנסיון עוד לפני שמחליטים היכן משאירים את הכלב ולוודא שהמקום נקי ומסודר. יש לבקש מבעלי הפנסיון להציג רשיון עסק תקף מטעם הרשות המקומית בה נמצא הפנסיון.אם החלטתם לקחת את הכלב איתכם לטיול – ביציאה לטיולים ארוכים או פיקניקים יש להצטייד מראש בכמות מי שתייה גם עבור כלבכם (לפחות 1-2 ליטר מים עבור הכלב).רצוי גם לשים על קולרו תג עם מספר הטלפון שלכם. חג שמח!


חדשות המרפאה


במהלך חודש מאי נקיים מפגש עם ד'ר גלי אלחלל וטרינרית ותזונאית של חברת " הילס" . במפגש תהיה לכל אחד מכם הזדמנות לשאול כל דבר הנוגע להזנה נכונה וכל מה שבקשתם ולא העזתם לשאול.- פרטים במרפאה. אנו עומדים בפתחו של יום העצמאות. להדרכה כללית להתנהגות בימי החג לחצו כאן. האביב הגיע ועימו ההכשות הראשונות ואולי הקטלניות ביותר. להדרכה בנושא הכשות נחש לחץ כאן. הנחות מפליגות של עד 30 אחוז על מזון ללקוחות המרפאות בלבד בחנויות מובילות בצפון. לפרטים וקבלת שובר במרפאה!

מוצר חדש במרפאה!

ציסטופאן - Cystophan

Cystophan הינו תוסף מזון טעים לחתולים, המספק תמיכה ברמה גבוה לבריאו מערכת השתן. הציסטופאן  (FIC)מיועד לחתולים הסובלים מדלקו בדרכי השתן התחתונות ,ובעיקר מ-  Feline Idiopathic Cystitis

מהי דלקת שתן אידיופאטית

זוהי דלקת סטרילית של דופן שלפוחית השתן שהגורם לה אינו ידוע. כיום מקובל להעריך כי זהו תהליך משולב הכולל מספר אינטראקציות בין מערכות הגוף השונות: שלפוחית השתן, מערכת העצבים וגורמים חיצוניים נוספים.

פגיעה בשלמות של שכבת ההגנה של שלפוחית השתן, הגליקוזאמינוגליקאן ה-GAG. שכבה זו מצפה את רירית שלפוחית השתן, ומהווה מחסום בלתי חדיר למומסים הנמצאים בשתן. היא מורכבת מגלוקוזאמינים שונים כגון ה- Chondrotin ובנוסף Hyaluronic acid. מסיבה שאינה ידועה נפגעת יכולת השכבה לחסום את המעבר של המומסים.

חדירת המומסים אל השכבה התת רירית גורמת לגירוי קצוות העצבים ולייצור מוגבר של מתווכי דלקת. כתוצאה מכך נוצרת דלקת מקומית אשר מגרה את עצבי הכאב - c-fibers וגורמת לשחרור מוגבר של מתווכי דלקת נוספים ולשיפעול תאי פיטום - Mast cells

בנוסף, השפעות חיצוניות הגורמות למצבי מתח, stress, אצל החתול מגבירות את תסמיני דלקת זו.

ייחודו של הציסטופאן

הציסטופאן מציג גישה חדשנית לטיפול במחלה, תוך שילוב בין ריפוי ובנייה מחדש של שכבת ה-GAG של   השלפוחית לבין הפגת מתחים והרגעה. של השלפוחית ובכך תורם להפחתת גירוי העצבים הסנסוריים GAG.

הציסטופאן עוזר לרפא ולשמר את שכבת המעוררים את הסימפטומים של FIC.

ציסטופאן גם מכיל L-tryptophan, התורם להפחתת מתח וחרדה בחתולים. נמצא כי הפחתת מתח הינה גורם מכריע בתהליך הטיפול ב- FIC.

סיכום פעילותו של הציסטופאן?

- מפחית את חומרתם ומשכם של הסימפטומים בהתקפים אקוטיים של FIC.

- מגביר את המרווח בין התקפים.

- מפחית את חומרת הסימפטומים בחתולים הסובלים מ- FIC מתמשך.

מה מכיל הציסטופאן:

N-acetyl D-glucosamine 125mg

אבן הבניין המשמשת לבניית שכבת המגן ה- GAG

Hyaluronic acid 10mg

אחד מהמרכיבים העיקריים של שכבת המגן ה- GAG

L-tryptophan 37.5mg

חומצה אמינית המשתתפת בהליך יצירת הסרוטונין אשר עוזר בהסדרת מצב הרוח והפחתת חרדה ובנוסף הוכח כגורם יעיל להפחתת רמות החרדה בקרב חתולים.

טעם עוף מלאכותי - להגברת הטעימות וההיענות לטיפול. אופן השימוש:  את הקפסולות ניתן להגיש ישירות לפה או לפזר את התכולה במזון. לחתולים עד - יש לתת קפסולה אחת פעם ביום למשך שבועיים ובהמשך קפסולה אחת פעם ביומיים. לחתולים מעל - יש לתת שתי קפסולות פעם אחת ביום למשך שבועיים ובהמשך קפסולה פעם ביום. משך הטיפול: בהתאם לצורך. אריזה: 30 קפסולות.

TROCOXIL-טיפול ארוך טווח בכאב

מחלת מפרקים של כלבים Canine Osteoarthritis ,הינה מחלה כרונית,פרוגרסיבית,בלתי הפיכה ומלווה בכאב מתמשך עם הבזקי כאב אקוטיים. כמו כל מחלה כרונית מחלת המפרקים דורשת טיפול למשך כל החיים. הטיפול במחלת המפרקים כולל:

-NSAIDs מניעת כאב באמצעות תוספי מזון -בקרת משקל -פעילות גופנית טיפול מוצלח ב-Osteoarthritis  מחייב מניעת כאב יום יומית למשך כל חיי הכלב. Trocoxil הוא הפתרון המוצלח ביותר לטיפול יעיל, בטוח, נוח וארוך טווח.30 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול