פתרון ארוך טווח להפרעות תנועה בכלבים - Pulse Signal Therapy - PST -(טיפול באותות אלקטרומגנטים)

לראשונה בישראל מוצע לחיות המחמד פתרון קבוע וארוך טווח להפרעות בתנועה, ולבעיות מפרקים (ניוון מפרקי, שחיקת סחוסים, דלקות).

מכשיר ה-PST (Pulse Signal Therapy)  מיועד לשימוש קליני. המכשיר מטפל בחיות מחמד באמצעות אותות אלקטרומגנטים בעלי תדר משתנה. טכנולוגית PST מאפשרת לחיית המחמד ליהנות מפתרון  בריאותי ארוך טווח.


אם כלבכם מפגין קושי בקימה ממנוחה או אחרי שינה, מתקשה בקפיצה או טיפוס מדרגות, פחות נלהב ממשחקים הדורשים תנועה, מראה קושי בהליכה או ריצה ונרתע ממגע באזור המפרקים - הוא סובל ממחלת ניוון מפרקי.

בעיות מפרקים אלו מופיעות כאשר קצב שחיקת הסחוסים עולה על קצב החלפתם. רקמת הסחוס מרפדת ומגנה על העצם וכאשר היא נפגעת הכלב מראה סימנים של חוסר נוחות ותיגרם הפרעה בתנועה.

הפתרונות הרפואיים למצבים אלו הינם רבים ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. להלן האפשרויות הקיימות לטיפול:

מזונות רפואיים - מאטים את פעילות אנזימי פירוק הסחוס, מסייעים בהפחתת המינון של תרופות אנטי דלקתיות בכ-25% ומסייעים בשימור המצב הקיים. על הכלב המטופל לאכול מזון רפואי זה בלבד.

תוספי מזון (גולקוזאמין קונדרטין סולפאט) - מסייע לאחוז מסוים מהכלבים,  אך דורש מתן קבוע במזון מדי יום. לא ניתן לתת לכלבים סוכרתיים. MSM- משמש כנוגד דלקת, מסייע להפחית כאב.


משככי כאב - נוגדי דלקת -  שונים בין כלב לכלב. תופעות לוואי רבות, יש לטפל לאורך זמן.

קורטיזון -  טווח פעולה קצר, תופעות לוואי רבות, אינו מומלץ.

אורטופדיה - השתלת מפרק - פתרון מצוין לטווח ארוך. כרוך בניתוח עם תקופת החלמה ושיקום ארוכה, יקר מאד.

פיזיותרפיה - פתרון זמני, מקל בתנועתיות, דורש מספר רב של טיפולים בפרק זמן ארוך, אינו משקם את הסחוס.


טיפול באותות אלקטרומגנטים

טיפול PST  באותות אלקטרומגנטים מהווה פריצת דרך מדעית, ובניגוד לכל שאר האלטרנטיבות הוא נותן פתרון ארוך טווח בכך שהוא מאיץ את צמיחת הסחוס בסיומו של הטיפול, והוא אפשרי בעלות כספית שווה לכל נפש. במהלך הטיפול מוכנס הכלב למכשיר הדומה למכשיר CT לפרק זמן של 30 דקות  לסדרה של 9 טיפולים יומיים.

האותות האלקטרומגנטים ברמות ובעוצמות משתנות תוך כדי הטיפול מאיצים ברקמת הסחוס לשגשג ולהשתקם ומשחררים את הכלב ממכאובים ומהגבלה תנועתית לפרק זמן ארוך.


15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול